Gereksiz Bildirimleri Kapatın

Daha çok zaman için gereksiz bildirimleri kapatın.

Akıllı saatler, akıllı telefonlar derken, hayatımızda ki herşeyin akıllanmasıyla, hatta bize akıl verenin çoğalmasıyla :) bildirim yağmuruna tutulur bir hale geldik. Peki hiç düşündük mü? Bu bildirimlerden kaçı bizim için gerçekten önemli?

Akıllı cihazlarımızın bize ilettiği bildirimler çok uzun zamandır tartışılan bir konu. Çünkü bazı uygulamalar bize anlık bildirimlerle Dünya’da olup bitenleri hızlı bir şekilde iletirken, bazıları gerçekten zaman kaybı yaşamamıza sebep oluyor.

Artık bir çok avrupa ülkesi, bu teknolojik uyarıların, bizleri akıllı telefonlara, akıllı saatlere, bağımlılık kazandırdığından rahatsız vebunun pek de iyi olmayan bir bağımlılık olduğunu düşünüyor.

 

Peki sizhiç düşünüyormusunuz? Gün içinde kaç bildirim alıyorsunuz? Facebook, Instagram, Twitter, Whatsapp, Sms?

 

Günümüz bu bildirimlere yetişmekle, bunun bize verdiği yorgunlukla, o an’a odaklanmamız gerekirken boşa geçen zamanla bitiyor.

Bunların yanında bir de yetmezmiş gibi, örneğin Whatsapp’dan atılan bir mesaja hemen dönüş yapmadığımızda, karşımızda ki insanların bize olumsuz yaklaşması gibi siber zorbalıklar da cabası.

Bizler için önemli olan bildirimleri açık bırakıp, önemi olmayan, uygun olduğumuzda da kontrol edebileceğimiz bildirimleri kapatmalı, o anın tadını çıkarmalıyız. Teknolojinin bizi esir almaya çalıştığı bu dönemde, ona dur demeyi bilirsek kazanan biz oluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir